Inżynieria Środowiska

13.02.2024 Kategoria: Ogłoszenia
nazwa kierunku i zdjęcie z budowy

Zgłębiaj tajniki Inżynierii Środowiska!

Nasz program kształci specjalistów posiadających rozległą wiedzę zarówno w obszarze nauk przyrodniczych, jak i technicznych. Studia magisterskie przygotowują do projektowania, budowy i eksploatacji skomplikowanych obiektów inżynierskich, mających na celu formowanie i ochronę środowiska zarówno wewnętrznego, jak i zewnętrznego.

Na kierunku Inżynieria Środowiska oferujemy trzy specjalności:

• Technika Sanitarna (TS):
    Eksploatacja systemów sanitarnych,
    Instalacje sanitarne,
    Lokalne oczyszczalnie ścieków,
    Oczyszczanie i zagospodarowanie wód opadowych,
    Systemy sanitarne.

Przedmioty fakultatywne do wyboru obejmują takie zagadnienia jak GIS w wodociągach i kanalizacjach, Zaawansowane technologie wody i ścieków, Przeróbka i zagospodarowanie osadów ściekowych oraz Problemy gospodarki komunalnej w gminie.

• Gospodarka Odpadami i Odnawialne Źródła Energii (GO):
    Energetyka słoneczna i ziemna,
    Energetyka wodna,
    Paliwa z odpadów,
    Składowiska odpadów,
    Gospodarka bezodpadowa.

Przedmioty fakultatywne obejmują m.in. Geotechniczną odbudowę terenów zdewastowanych, Produkcję i wykorzystanie biomasy, Rewitalizację terenów zdegradowanych i przemysłowych, a także Problemy gospodarki komunalnej w gminie.

• Inżynieria Wodna i Melioracyjna (IWM):
    Budowle hydrotechniczne,
    Eksploatacja budowli wodnych,
    Erozja gleb i transport rumowiska,
    Melioracje terenów zurbanizowanych,
    Kształtowanie małej retencji wodnej.

Przedmioty fakultatywne do wyboru obejmują tematy takie jak Hydrologiczne zjawiska ekstremalne, Ochrona wód powierzchniowych oraz Stawy rybne.

Absolwenci studiów drugiego stopnia na kierunku Inżynieria Środowiska zdobywają umiejętności umożliwiające samodzielną pracę w biurach projektowych i instytutach badawczych zajmujących się zagadnieniami takimi jak zaopatrzenie w wodę, usuwanie i oczyszczanie ścieków, gospodarka odpadami, odnawialne źródła energii oraz kształtowanie stosunków wodnych na obszarach zurbanizowanych i rolniczych. Ponadto, ukończenie studiów daje możliwość ubiegania się o uprawnienia budowlane projektowe w specjalnościach takich jak instalacyjna, konstrukcyjno-budowlana oraz inżynieryjna hydrotechniczna.

Dołącz do nas, aby stać się ekspertem w dziedzinie inżynierii środowiska i współtworzyć lepsze jutro dla naszej planety!

Jeśli szukasz informacji o innych kierunkach, zajrzyj do pozostałych aktualności lub na stronę.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę.