ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII I GOSPODARKA ODPADAMI

STUDIA STACJONARNE II STOPNIA,

czas trwania: 1,5 roku (3 semestry)

uzyskany tytuł zawodowy: magister inżynier

I rok

Podczas pierwszego roku studiów realizowane są przedmioty z zakresu monitoringu i diagnostyki urządzeń OZE i GO, optymalizacji i eksploatacji urządzeń OZE i GO, modelowania rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń, oddziaływania inwestycji na środowisko, rekuperacji i magazynowania energii, LCA.

II rok

Podczas ostatniego semestru studiów realizowane są przedmioty z zakresu: innowacyjnych technologii w OZE i GO, uwarunkowań prawno-ekonomicznych OZE i GO oraz z zakresu przedsiębiorczości i wynalazczości.

Aktualne rozkłady zajęć i programy studiów dostępne są na stronie Wydziału

W trakcie 1,5 letnich studiów magisterskich studenci uczestniczą w wykładach, seminariach, ćwiczeniach laboratoryjnych, które prowadzone są w profesjonalnych laboratoriach i pracowniach. Zajęcia odbywają się również w formie warsztatów, wizyt studyjnych i praktyk.

Studenci oceniani są na podstawie, kartkówek, kolokwiów, egzaminów, obserwacji pracy na zajęciach, projektów. Przy dokonywaniu oceny pod uwagę brane jest także przygotowanie do zajęć oraz aktywność na ćwiczeniach. W uczelni stosuje się system oceny w skali od 2 do 5, przy czy 2 oznacza ocenę niedostateczną, a 5 bardzo dobrą.

Absolwent II stopnia na kierunku OZEiGO uzyskuje kwalifikacje zawodowe magistra inżyniera z zakresu nauk rolniczych a w szczególności w zakresie odnawialnych źródeł energii i gospodarki odpadami.  Kwalifikacje te pozwalają także na podjęcie studiów doktoranckich.

Absolwent II stopnia na kierunku OZEiGO jest przygotowany:

• do pełnienia kierowniczych funkcji w przedsiębiorstwach produkcyjnych, projektowych i doradczych, zajmujących się zagadnieniami pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych oraz zagospodarowania odpadów pochodzenia rolniczego;
  • do pracy w jednostkach gospodarczych i administracyjnych, wymagających poszerzonego zakresu wiedzy technicznej i ekonomicznej, szczególnie z zakresu odnawialnych źródeł energii i gospodarowania odpadami;
  • przygotowanie Absolwenta do podejmowania pracy w różnych sektorach i segmentach rynku europejskiego oraz do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej.
  • do wykonywania i koordynowania prac badawczych oraz pracy w instytutach naukowo-badawczych, biurach projektowych i przedsiębiorstwach z obszaru energetyki odnawialnej i gospodarki odpadami. Absolwent jest przygotowany do podjęcia studiów doktoranckich.